logo

لایه برداری پوست (Skin exfoliation) یا همان پیلینگ پوست باعث کاهش پیری زودرس می‌شود‌. معمولاً اسکراب ها و روش‌های دیگر لایه برداری پوست از تجمع پوست‌های خشک و سلول‌های مرده روی سطح پوست جلوگیری می‌کنند. همچنین مانع از بروز لکه‌ها و کم شدن خاصیت ارتجاعی پوست می‌شوند.

در نتیجه پوست درخشندگی زیادی به دست می‌آورد. همچنین پوست صورت، بدن و دستنتان صاف و نرم‌تر خواهند شد‌. از طرفی رنگ چهره کدر و خشک را شفاف و نرم می‌کنند؛ اما سوال اینجاست چه روشی برای لایه برداری پوست مناسب‌تر و ماندگارتر است؟

لایه برداری پوست چیست؟

لایه برداری پوست یا همان پیلینگ روشی است که سلول‌های مرده و چربی‌های انباشته شده را از سطح پوست جدا می‌کند. همچنين باعث باز شدن منافذ پوست و تنفس کردن بهتر پوست می‌شود. در نتیجه لایه برداری با ترمیم سلول‌های مرده پوست را جوان‌تر، روشن‌تر و شاداب‌تر خواهد شد.

مزایای لایه برداری پوست

به طور کلی لایه برداری سطح پوست گردش سلولی پوست را افزایش می‌دهد. همچنین سلول‌های مرده و خشک شده در سطح پوست را بازسازی می‌کند. یقیناً یک لایه برداری صحیح سرعت چرخشی پوست را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و سبب درخشش و نرم‌تر شدن پوست می‌شود.

مهم‌تر اینکه اسکراب ها سلول‌های مرده‌ای که سبب مسدود شدن منافذ پوست می‌شوند را حذف می‌کنند و باعث آشکار شدن سلول‌های زنده و تازه خواهند شد. از طرفی لکه پوستی و آکنه‌ها را به حداقل می‌رساند. در نتیجه مواد مغذی و همچنین مرطوب کننده‌ها به خوبی داخل منافذ پوست وارد می‌شوند.

 قوی ترین لایه بردار پوست خانگی

درست است که امکان لایه برداری پوست در خانه با استفاده از برخی مواد خوراکی مثل ترکیب شکر با قهوه، استفاده از جوش شیرین و آبلیمو و… وجود دارد؛ ولی هیچ گاه خودسرانه به سراغ قوی ترین لایه بردار پوست خانگی نروید.

 قوی ترین لایه بردار پوست خانگی

چون رفتارهای خشن با سطح پوست ممکن است باعث آسیب رسیدن به لایه اپیدرم پوست و تولید چربی زیاد در سطح پوست شود. در نهایت پوست شما شروع به جوش زدن و تولید آکنه می‌کند.

کرم لایه برداری پوست صورت

شاید بارها با انجام لایه برداری پوست بدن، صورت و یا لایه برداری پوست دست با کرم های مخصوصی مشاهده کرده باشید که پوست شما پوسته می‌دهد. یقیناً با دیدن این پوسته‌ها تصور می‌کنید که لایه برداری خوبی انجام داده‌اید؛ ولی این کار کاملاً اشتباه است در واقع این علامت یک هشدار جدی برای حفاظت از پوست شما است.

چون ممکن است با این کار منافذ پوست بسته شود و باعث تجمع چربی و ایجاد لک و تیرگی در سطح پوست شود. پس به شما توصیه می‌کنیم هیچ گاه با استفاده از لایه برداری عمیق پوست در منزل به پوستتان آسیب نزنید.

لایه‌برداری پوست با میکرودرم آبریژن

پیشنهاد ما برای انجام یک لایه برداری ایده آل استفاده از دستگاه میکرودرم آبریژن است. این روش یک نوع لایه برداری پوست صورت با دستگاه است که کریستال‌های بسیار ریزی روی سطح پوست اسپری می‌شود. زمانی که کریستال ها اسپری می‌شوند دستگاه هم به آرامی سطح پوست را ساییده تا سلول‌های مرده و چربی‌های تجمع یافته در لایه خارجی پوست کنده شوند.

لایه‌برداری پوست با میکرودرم آبریژن

این روش در مقایسه با لایه برداری با درم آبریژن ملایم‌تر است و تهاجم کمتری دارد. به همین دلیل هیچ نیازی به بی‌حسی پیش از درمان نیست. بنابراین میکرودرم آبریژن برای هر نوع رنگ پوستی با هر نوع سطح چربی مناسب است. مطمئن باشید لایه برداری پوست با میکرودرم آبریژن سبب التهاب و زخم پوست نمی‌شود. البته‌ اگر پوست شما دچار مشکلات جدی مانند زخم، چین و چروک زیاد و یا حتی اسکارهای عمیق است این روش برایتان مناسب نیست.‌

 فواید میکرودرم آبریژن

هدف از انتخاب لایه برداری پوست با دستگاه میکرودرم آبریژن در ۳ نوع الماسی، کریستالی و هیدرودرم رسیدن به نتایج ذیل است:

 فواید میکرودرم آبریژن

سخن پایانی

یادتان باشد سلول‌های پوستی تا آخر عمر همیشه در حال تکثیر هستند؛ ولی سرعت تولید و تکثیر سلول‌های جدید روی سطح پوست با افزایش سن افراد کاهش پیدا می‌کند. بنابراین پوست شادابی و شفافیت خود را از دست می‌دهد.

از این رو استفاده از برخی روش‌های لایه برداری نقش مهمی در حذف سلول‌های مرده پوست و تحریک ساخت و تکثیر سلول‌های جدید دارد. به همین منظور مرکز تخصصی پوست سما با ارائه یکی از بهترین روش‌های لایه برداری پوست به نام میکرودرم آبریژن فرآیند لایه برداری را در سریع‌ترین زمان و بدون درد و التهاب انجام می‌دهد.

این فناوری در مرکز تخصصی پوست سما با پیشرفته‌ترین تجهیزات درمانی به صورت عمیق انجام می‌شود‌. مطمئن باشید روش میکرودرم آبریژن بدون هیچ نوع عوارض جانبی به خوبی ضایعات پوستی را برطرف می‌کند و هیچ سوزشی هم ندارد.